Aktualności


Po 20 latach od święceń kapłańskich ks. Henryka Andrzejewskiego oraz po 20 latach wstąpienia do zakonu Redemptorystek Siostry Anny Winnickiej, nasza Parafia będzie ponownie przeżywać radość święceń kapłańskich oraz prymicji. Pan Bóg powołał do  swojej służby diakona Szymona Smółkę. 

 

Zaproszenia diakona Szymona Smółki
na uroczystość święceń kapłańskich oraz prymicji.

 

Drodzy Przyjaciele!
Po 20 latach od święceń kapłańskich ks. Henryka Andrzejewskiego oraz po 20 latach wstąpienia do zakonu Redemptorystek Siostry Anny Winnickiej, nasza Parafia będzie ponownie przeżywać radość święceń kapłańskich oraz prymicji. Pan Bóg powołał mnie do  swojej służby, dlatego w roku 2011 wstąpiłem do Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, aby po sześciu latach formacji przyjąć święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu.


Zawsze z radością wracałem do swojej rodzinnej parafii, aby modlić się, spotykać i spędzać czas z Wami, czyli z tymi wśród, których wzrastałem w okresie mojego dzieciństwa i lat młodzieńczych. Bez wątpienia, Wasza życzliwość, serdeczność oraz wsparcie, które zawsze otrzymywałem, były dla mnie wielkim umocnieniem w chwilach odkrywania powołania i formacji w Seminarium łowickim. Dlatego pragnę, aby Ci, od których otrzymałem tak wiele dobra, towarzyszyli mi w tych najważniejszym wydarzeniach mojego życia jakimi są święcenia prezbiteratu oraz moja pierwsza Msza św., którą odprawię w brochowskim kościele.


Drodzy Przyjaciele,
zapraszam Was bardzo serdecznie na święcenia kapłańskie do Bazyliki Katedralnej w Łowiczu dnia 03.06.2017r. o godz. 10.30.  Zaś następnego dnia, 04.06.2017r., w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, o godz. 12.00, zapraszam Was na moją Mszę prymicyjną, podczas której będę modlić się  – w szczególnej dla nas intencji – o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.
Wasza obecność, w tym najważniejszym dniach mojego życia, będzie dla mnie wielkim darem. Już dzisiaj dziękuję Księdzu Proboszczowi oraz Panu Wójtowi za organizację wyjazdu na święcenia kapłańskie do Łowicza. Mam nadzieję, że nasza wspólna modlitwa w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zaowocuje licznymi powołania z naszej Parafii.


Proszę o modlitwę w intencji własnej oraz mojego kolegi Rafała,

z którym przyjmę święcenia prezbiteratu.

 

Z pamięcią o Was
dk. Szymon Smółka

 

IMG 0119

 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Msze Święte w dni powszednie o godz. 7:30

Msze Święte w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 12.00

W środę Nowenna o godz. 18:00

W październiku Nowenna  godz. 17:00, a Różaniec o godz. 16:30

W maju i czerwcu Nowenna o godz. 18:00

Nabożeństwa majowe, czerwcowe, Gorzkie Żale i Różaniec o godz. 11:30

W pierwszą niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu: 11:00-11:45

Kancelaria parafialna czynna  w dni powszednie po nabożeństwach.

W niedzielę i święta kancelaria nieczynna.

Numer konta: 27 8015 0004 1104 5489 2011 0001

Archiwalne zdjęcia

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

NIFC logo

Więcej o historii Brochowa na blogu regionalnym

Polityka prywatności

Facebook

social media revolution