W niedzielę 9 maja 2021 r. na Mszy o godz. 12.00 Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” wspólnie z księdzem Pawłem Olszewskim zaprosiło parafian i mieszkańców gminy Brochów do uczczenia pamięci Lucjana Kacprzaka, dawnego sołtysa miejscowości Janów oraz żołnierzy września 1939 r.
Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” od 2017 r. rokrocznie organizuje uroczystość ku czci jednego z największych społeczników gminy Brochów – Lucjana Kacprzaka. Ze względu na pandemię Covid-19 uroczystość od 2020 r. odbywa się w brochowskiej bazylice, a nie ta jak zazwyczaj na cmentarzu parafialnym w Janowie przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Oprócz parafian na Mszy była obecna również rodzina Lucjana Kacprzaka. Głos zabrała dr Marta Przygoda, prezes „Stowarzyszenia „Konfraternia św. Rocha”, która przypomniała sylwetkę Lucjana Kacprzaka oraz wójt gminy Brochów Piotr Szymański. Na koniec, dr Marta Przygoda, wójt gminy Brochów wraz z sekretarzem Arturem Krawczykiem oraz delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Brochowie złożyli wieńce pod tablicą upamiętniającą Lucjana Kacprzaka.
fot. Marta Przygoda